środa, 7 października 2020
V Opolski Marsz NW i Festiwal Jogi
środa, 30 września 2020
A w sobotę marsz i joga!

W sobotę, 03 października, czekają nas nie lada atrakcje. Jedziemy do naszych przyjaciół kijkowych w Suchym Borze na V Opolski Marsz Nordic Walking połączony z festiwalem jogi.
Szczegółowy regulamin do wydarzenia znajdziecie pod tym linkiem.
Zapisy na festiwal jogi tutaj. Kto chętny na jogę, może zabrać ze sobą karimatę.
Prognozy pogody są optymistyczne więc
i Wy zabierzcie ze sobą dobre humory. Zbiórka do wyjazdu o godz. 09.00 na parkingu obok sklepu "Polo".
i Wy zabierzcie ze sobą dobre humory. Zbiórka do wyjazdu o godz. 09.00 na parkingu obok sklepu "Polo".
Zajrzyjcie też na stronie "Nordic Walking Strzelce Opolskie" do zakładki "Nasze Plany" i odezwijcie się w sprawie następnego weekendu.
sobota, 26 września 2020
Niedziela 27 września
Jeśli pogoda dopisze to pojedziemy gdzieś do lasu. Zbiórka o 13.30 koło "Polo". Tutaj znajdziecie zdjęcia z rajdu przygodowego w Suchym Borze, a tu wywiad Wandzi do Radia Opole.
czwartek, 17 września 2020
Gotowi na "Wyzwanie"?
W sobotę, 19 września, czeka nas niezła zabawa. Weźmiemy udział w rajdzie przygodowym w formule "scorelauf". Na trasie rajdu czekają na nas organizatorzy w punktach kontrolnych oraz do wykonania zadania sprawnościowe i logiczne. Regulamin rajdu znajdziecie pod tym linkiem. A opis trasy tutaj.
Zbiórka do wyjazdu o 8.00 na parkingu sklepu "Polo". Niech moc będzie z... nami : )
10.15 - start OPEN PIESZA
17.15 - koniec OPEN PIESZA
18.00 - Zakończenie rajdu ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, konkurs z nagrodami.
Weźcie odpowiednie ubranie, w tym też coś cieplejszego, wodę i jedzenie na całą trasę.
Zachęcamy do zabezpieczenia się na różne warunki atmosferyczne, w tym lekkie opady. Przypominamy o zabraniu wody i jedzenia na całą długość trwania trasy.
Maseczki na czas rejestracji
Prosimy o to, abyście podczas rejestracji zespołów mieli ze sobą maseczki.
Zakaz nawigacji
Nie można wykorzystywać własnych urządzeń do nawigacji podczas rajdu. (Można wykorzystać je jedynie do rejestracji swojej trasy).
Do zobaczenia już w sobotę!
Sugestie organizatora:
Godziny odpraw i trwania rajdu:
sobota:
do - 9.15 - Rejestracja zespołów
9.30 - odprawa dla zespołów (omówienie zasad i trasy; obecność obowiązkowa)10.15 - start OPEN PIESZA
17.15 - koniec OPEN PIESZA
18.00 - Zakończenie rajdu ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, konkurs z nagrodami.
Weźcie odpowiednie ubranie, w tym też coś cieplejszego, wodę i jedzenie na całą trasę.
Zachęcamy do zabezpieczenia się na różne warunki atmosferyczne, w tym lekkie opady. Przypominamy o zabraniu wody i jedzenia na całą długość trwania trasy.
Maseczki na czas rejestracji
Prosimy o to, abyście podczas rejestracji zespołów mieli ze sobą maseczki.
Zakaz nawigacji
Nie można wykorzystywać własnych urządzeń do nawigacji podczas rajdu. (Można wykorzystać je jedynie do rejestracji swojej trasy).
Do zobaczenia już w sobotę!
Przy opracowaniu posta wykorzystaliśmy materiały Pana Sławomira Juraszewskiego.
sobota, 12 września 2020
Może grzybobranie?
13 września spróbujemy poszukać grzybów. Jak pamiętacie, w zeszłym roku było ich tyle, że nie mieliśmy w co je ładować! Spotykamy się o 13.30 na parkingu obok "Polo".
sobota, 5 września 2020
Łęg Zdzieszowicki
poniedziałek, 31 sierpnia 2020
Spotkanie pod platanem
Po wakacyjnej przerwie spotykamy się znowu w parku, 2 września, w środę o godz. 17.00 na parkingu koło "Urszulki". Zapraszamy utworem Grażyny Nowak, napisanym po ostatnich zajęciach.

SPOTKANIE POD PLATANEM

SPOTKANIE POD PLATANEM
Covid
pokazał tęsknotę do ludzi
Instynkt
dzikości w niektórych obudził
Ujawnił
także czułości strony
W
partnerze partnerce u męża czy żony
Co
było widać w parkowym spotkaniu
Dzikość
potulność w kijkowym wydaniu
Porywczość
kochanków w miłosnych zalotach
Była
tak ostra niczym pazur kota
Może
covida była to zasługa
A
może nalewki ciągła obsługa
Tej nie braknie nigdy dzięki pewnej pani
Tej nie braknie nigdy dzięki pewnej pani
W
tej kwestii możemy polegać na niej
Covid
nam pokazał różne swe oblicze
Strach
samotność pustkę wszystkiego nie zliczę
Ktoś
zauważył łagodności stronę
Nie
kupisz tego za żadną mamonę
Chwali
się partnera nie za papierosa
A
on od tych pochwał skacze pod niebiosa
Mąż
swoją żonę trzyma za rękę
Jej
serce bez słów od tego mięknie
Na
te czułości samotne serduszka
No
tak a my znowu bez chłopa do łóżka
A
jest tych serduszek co najmniej cztery
Gotowe
zadomowić francuskie numery
Nie
marzą o księciu i wielkiej miłości
Tylko
o facecie takim z krwi i kości
O
takim którego przyłożyć do rany
A
będzie pieszczony i przez nie kochany
Jedna
z nich poszła nawet tak daleko
Sanatorium
Miłości ma już pod powieką
A
tą powiekę niedługo odmłodzi
Być
starą przyszłej gwieździe przecież nie uchodzi
Do
kijkowej damy młokosik startuje
Lecz
ona oprócz śmiechu niczego nie czuje
Wprawdzie sms-y są miłe dla duszy
Lecz zdrowy rozsądek wątpliwości kruszy
Wprawdzie sms-y są miłe dla duszy
Lecz zdrowy rozsądek wątpliwości kruszy
,,Gdzie
te chłopy,, jak śpiewała Rinn
Covid
nic nie przywiał i kijkowy dryl
Może
się pojawi Casanowa w mieście
Tymczasem
usta zatapiamy w cieście
Kijkowe
spotkanie pod pięknym platanem
Gdzie
było nam w dobrym zdrowiu spotkać się dane
Uświadomiło
że ważne jest zdrowie
Lecz
najważniejszy zawsze jest CZŁOWIEK
Subskrybuj:
Posty (Atom)




